خرید اسپیلت و کندانسور صفحه ای

خرید اسپیلت، قیمت اسپیلت، فروش اسپیلت- سایت سولار مکانیکال
کندانسور صفحه ای , کندانسور صفحه ای, خرید کندانسور صفحه ای, قیمت کندانسور صفحه ای, قيمت كندانسور, خرید کندانسور, خرید کندانسور یخچال, خرید کندانسور کولر گازی, کندانسور صفحه ای نیروگاه

از چگالنده درنیروگاه هابرای خنک کردن سیال عامل در فرایند تولیدبرق استفاده میشود.همچنین در تأسیسات پالایشگاهی و تهویه مطبوع ساختمانی نیز از مبردهای صنعتی استفاده میشود.

این مدل از دستگاه کندانسور برای چیلرهای تراکمی هوا خنک استفاده شده و در فرایند های صنعتی مورد تایید قرار می گیرد و اثر بخشی زیادی دارد.

در طراحی کندانسور سردخانه ای از نوع هوا خنک از ظرفیت های کم به صورت عمودی استفاده می شود و در صورتی که ظرفیت بالا باشد از مدل های وی شکل یا افقی استفاده می شود.

طرح بندی که برای دستگاه کندانسور سردخانه ای گزارش شده است در مدل های عمودی و افقی و وی شکل است.

کندانسور سردخانه ای یک مدل مبدل حرارتی محسوب می شود که مبرد را خنک می سازد و برای این پروسه خنک سازی از آب یا هوا استفاده می کند و این موضوع سبب تغییر فاز مبردها می شود و تغییر حالت از گاز به مایع صورت می گیرد.

این خلا سبب اختلال حجم ویژه ای بین بخار و مایع چگال می شود و گاه این رویکرد برعکس صورت می گیرد.

این رویکرد در نهایت گرمای سیال را از بین می برد و در خروجی لوله سیال تغییر فاز از حالت گاز به مایع می دهد.

لوله مویین قطر بسیار کمی دارد به همین دلیل گاز مبرد در زمان عبور از آن به صورت گاز- مایع تبدیل میشود و فشار آن هم یک پنجم کاهش پیدا میکند.

هوا به صورت طبیعی، یا به وسیله فن یا دمنده جریان پیدا می کند. مقداری از گرما نیز توسط هوا دفع می گردد.

کندانسور بعنوان یک مبدل حرارتی گرمای جذب شده را بوسیله اواپراتور به محیط خارجی دفع مینماید. وسیلهای که کار دفع حرارت یا به عبارت دیگر کار خنکسازی سیال کاری را انجام میدهد، کندانسور یا چگالنده نام دارد.

کندانسورها در تهویه مطبوع، فرآیندهای صنعتی شیمیایی مانند تقطیر، نیروگاه های بخار و سیستم های انتقال حرارت دیگر به کار می روند.

طراحی و ساخت دستگاه کندانسور نیاز به تخصص بالایی دارد از این رو قصد داریم توضیحاتی در خصوص طراحی کندانسور و طرز کار این محصول داشته باشیم.

اگر بخواهیم یک مثال ساده از دستگاه کندانسور بزنیم، در خصوص عملکرد یخچال خانگی است. این کندانسورها به دلیل ظرفیت کم، فقط در کاربردهای کوچک و بیشتر در یخچال های خانگی به کار برده می شوند و معمولا از نوع صفحه ای یا لوله ای پرده دار هستند.در صورت استفاده از لوله های پرده دار برای کاهش مقاومت در مقابل جریان آزاد هوا، معمولا پره ها را با فاصله زیادتری نسبت به هم تعبیه می کنند.

دستگاه خنک کننده تقطیر آبی کوچک با لوله داخلی مسی: این مدل برای خنک کردن بخار ایجاد شده توسط دستگاه های گلاب گیری تا حداکثر مخزن 30 لیتر عالی است و می تواند برای مصارف خانگی و دستگاه تقطیر خانگی زودپزی گزینه ای عالی باشد.

ضمنا ظرفیت این دستگاه در حدی است که بخارات تولید شده توسط دستگاه های تقطیر تا حداکثر 100 لیتر را عصاره گیری کند.

دستگاه خنک کننده تقطیر آبی بزرگ با لوله داخلی استیل: این مدل برای عرق گیری از بخار تولید شده توسط دستگاه های تقطیر با حداکثر ظرفیت 100 لیتر مناسب می باشد و جنس لوله های حاوی بخار در این دستگاه از استیل 304 می باشد.

در جدیدترین طراحی کندانسور مدل صفحه ای نیز دیده می شود که سایز بندی های مختلفی دارد. در واقع کندانسورها نوعی مبدل های حرارتی هستند که در آنها حرارت بخار داغ به یک سیال دیگر مانند هوا یا آب انتقال داده شده و در اثر آن، بخار تا دمای اشباع سرد و به مایع تبدیل می گردد.

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس کوچک : مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس دارای ابعاد بسیار کوچک در حدود ۰/۲ کوچکتر انواع دیگر می باشند این مزیت در پروژه هایی که محدودیت فضا دارند، خود را بیشتر نشان می دهند در ضمن استفاده از این مبدل ها باعث کاهش ابعاد موتورخانه می گردد.

کندانسور آب خنک که در آن سیال خنک کننده آب بوده و نام دیگر آن کندانسور آبی است. تامین آب گرم مصرفی در ساختمانها به روش استفاده از مخازن دو جداره و کویلی علاوه بر تامین آب گرم غیربهداشتی باعث اشغال سطح و فضای زیاد، افزایش هزینه ها خرید، حمل و نقل، نصب و اجرای سیستم و نیز مصرف بی رویه انرژی خواهد شد.

طرز کار دستگاه کندانسور به این صورت است که گاز فریون که در لوله های پشت یخچال جاری هستند به روش هوا خنک شده و تغییر حالت از بخار به مایع صورت می گیرد و به نوبه خود شامل تغییر فاز نیز می شود.

کویل ها معمولاً از جنس مس هستند و فین های آلومینیومی مخصوص دارند و به صورت موج دار سینوسی کار می کنند.

همانطور که می دانید تمامی دستگاه های تهویه مطبوع اعم از کولر های گازی و سایر دستگاه ها از قطعات مختلفی تشکیل شده اند.

این کندانسور قابل نصب بر روی یخچال و فریزر و آبسردکن و سایر دستگاه های برودتی زیر صفر و بالای صفر با توان کمپرسور 1/4 اسب می باشد.

فیلتر یا درایر یخچال آسیب می بیند. قطعات پلاستیکی یخچال مجموعهای از قطعات مانند کشوهای داخل یخچال هستند که از پلاستیک ساخته میشوند.

ورقهای موجدار بین صفحات باعث ایجاد سطح انتقال گرمای بیشتر و همچنین ایجاد تکیه گاهی برای صفحات تخت میشوند. کندانسورهای آبی صفحه ای: این کندانسورها به گونه ای ساخته شده اند که از ترکیب چندین صفحه که در کنار یکدیگر تشکیل و به صورت آبندی شده می باشند و یکی در میان اینم صفحات دارای سیال سرد و گرم می باشند و از طریق صفحه به تبادل حرارتی می پردازند.

دستگاه کندانسور بر روی یک شاسی قرار می گیرد که به شاسی مورد استفاده، چیلر می گویند.در صورتی که دستگاه کندانسور دارای فن مخصوص باشد در مدل هوا خنک قرار می گیرد و در صورتی که به صورت پوسته و لوله باشد در گروه آب خنک قرار می گیرد.

امروزه تولید کننده برتر کندانسور آبی به صورتهای مختلفی به تولید مدل های متنوعی از این کندانسورهای می پردازد و با استفاده از روشهای مختلف آن را در بازار توزیع می کند.

در اواپراتورها، سیالات آب، مخلوط آب و اتیلن گلیکول و مخلوط آب و پروپیلن گلیکول را می توان با مبدل های حرارتی صفحه جوش داده شده Danfoss استفاده کرد.در چیلرهای دارای کندانسور آبی، استفاده از مبدل های حرارتی صفحه ای به عنوان کندانسور باعث افزایش راندمان، کاهش فشار کاری و کاهش ضریب رسوب می شود.

بنابراین دارای طول عمر بالاتری می باشد. این مدل از دستگاه ها نیز در فرایندهای صنعتی استفاده می شود و برای دستگاه های چیلر تراکمی گزینه خوبی هستند. Article was creat᠎ed ᠎wi th t​he  help of GSA C on tent Gener​ator D emoversi on!

عملکرد مدل های آبی بطور کامل وابسته به آبی می باشد که درون مخزن دستگاه قرار دارد و عمده تفاوت کندانسور های تقطیر آبی روی جنس لوله های آن ها است که هم می تواند از فلز مس باشد و هم می تواند از جنس استیل 304 باشد.

برخی از مدل های کندانسور به صورت هوا خنک طراحی می شوند و برخی در مدل های پوسته و لوله هستند.

اواپراتور سردخانه یکی از قسمت های سیکل سیستم برودتی است که وظیفه جذب حرارت را بر عهده دارد و دمای سیال را تا حد زیادی کاهش می دهد.

قطعاتی که برای ساخت چیلر سردخانه ای استفاده می شود شامل کمپرسور پیستونی و اسکرو است که نیاز به شیر انبساط دارد و باید برای اواپراتورهای درون سردخانه ای نیز اجرا شود.

طراحی کندانسور سردخانه ای به واسطه موتور فن های بی نظیر صورت می گیرد و از شیر انبساط با بهترین مارک در آن استفاده شده است.

در این مجموعه از قطعه ای استفاده می شود که باید بین کمپرسور و شیر انبساط چیلر قرار بگیرد که وظیفه دارد حالت مبرد گازی را به مبرد مایع تبدیل کند.

چگالنده یا دستگاه کندانسور Condenser وسیله یا واحدی است که وظیفه خنک سازی سیال عامل و عمدتاً تبدیل بخاربه مایع را بر عهده دارد.

انتهای این لوله به حفره سوم مخزن سطلی شکل دستگاه خنک کننده می رسد و در واقع درون این لوله بخار حرارت خود را به آب درون مخزن می دهد و در نتیجه تغییر شکل داده و به حالت مایع تبدیل می شود.

لازم به ذکر است بگوییم مخزن سطلی شکل این دستگاه چهار حفره (2 ورودی و 2 خروجی) بر روی خود دارد.

دقت کنید که اولین حفره به معنای بالاترین آن است و چهارمین حفره به معنای پایین ترین حفره دستگاه خنک کننده شناخته می شود.

در نتیجه وقتی این حفره را باز کنیم و آب گرم را خارج کنیم می توانیم از طریق حفره چهارم که در پایین دستگاه قرار دارد آب سرد را جایگزین آب گرم درون مخزن کنیم.

جواب این است که همیشه آب گرم در بالاترین سطح قرار می گیرد و این یک اصل فیزیکی است. طرز کاری که برای دستگاه کندانسور هوا خنک در نظر گرفت شده است دقیقاً مشابه با یک رادیاتور است.

بررسی ها نشان داده است که استفاده از کندانسورهای هوا خنک در چیلرهای سردخانه ای بیشتر از مدل آب خنک است.

آبی که حرارت بالایی دارد و گرم شده است با پمپ به برج خنک کننده ارسال می شود و عملیات خنک سازی صورت می گیرد و مجدداً به کندانسور ها بازگردانده خواهد شد.

4. حفره چهارم کندانسور خنک کننده تقطیر محلی است که آب سرد مخزن دستگاه را تامین می کند و در واقع باید یک شیلنگ از لوله کشی آب به این حفره متصل شده باشد تا بتواند آب گرم خارج شده از حفره دوم را جایگزین کند.

و همچنین به انتهای لوله استیل کندانسور خنک کننده تقطیر متصل شده است. که در روی لوله های آن آب پاشیده می شود.

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس مدل B3-095B-48، یکی از مناسب ترین گزینه ها جهت کاربرد در سیستم های انتقال حرارت به شمار می رود.

کندانسور آبی در حقیقت نوعی مبدل حرارتی می باشد که از آن جهت خنک کردن سیال های کاری استفاده میکنند و می توان گفت در این مبدل ها سیال خنک کننده آب میباشد.

خنک کننده این مدل از دستگاه های کندانسور، معمولاً آب است و به همین دلیل به آن کندانسور آبی نیز گفته می شود.

به طور کلی این مدل از سیال ها توانایی لازم دارند تا دوباره حرارت را از وسایل گازی که به صورت داغ هستند بگیرد.

استحکام بالا: این مبدل ها از استحکام و مقاومت داخلی بسیار بالایی برخردارند و پس از مونتاژ شدن دفرم نخواهند شد.

اما برای اینکه پس از خرید این دستگاه مشکلی (از لحاظ اطلاعاتی) نداشته باشید، نیاز است تا توضیحات مربوط به چهار حفره مخزن آن را بشناسید و براحتی دستگاه عرق گیری یا همان گلاب گیری خود را به آن وصل کنید.

پس از تراش دندان و برداشتن کامل پوسیدگی آن را با ماده ( کامپوزید ) پر کرده و با کنوانسور آن را فشرده و وقتی که سفت شد به دندان فرم می دهیم.

کندانسور و اواپراتور هر دو باعث تغییر حالت ماده و انتقال حرارت می شوند . پوسته کویل (شل اند کویل) : این شکل کندانسور جریان آب از داخل تعدادی کویل پره دار گذر کرده تا انتقال گرما بنحو عالی انجام شود و ماده مبرد درون پوسته حرکت کند.

2- سیال سرد و گرم بصورت جریان متقاطع حرکت کرده و از نقطه مقابل خارج می شود. در کندانسور پوسته و لوله ، آب در داخل تعدادی لوله موازی جریان یافته و سیال مبرد در حجم پوسته ای که اطراف لوله ها قرار دارد در جریان است.

برای خرید قطعه برد کندانسور کولر گازی 80000 ال جی LG و یا سایر قطعات آن در کرج با بهترین قیمت ها با ما همراه باشید.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.