خرید و قیمت سایت گلاس کستل

همچنین از روی تغییر رنگ مایع وسط این قطعه می توان میزان نفوذ رطوبت به سیستم را شناسایی نمود. یک. مشخص کردن میزان نفوذ رطوبت به سیستم با تغییر رنگی که توسط نشانگری که در وسط سایت گلس قرار دارد.

سایت گلاس کستل ایتالیا

نوع SGN و SGI نشان دهنده رطوبت بیش از حد موجود در سیستم تبرید، سابکولینگ ناکافی و یا کمبود مبرد می باشد.

شرکت دانفوس انواع سایت گلسها را با مدل SGN ، SGR ، SGI را تولید و به بازار جهانی عرضه می نماید که برای روغن های معدنی و مبرد های غیر قابل اشتعال مانند HFC استفاده می شوند.

قیمت سایت گلاس کستل

در صورتی که سیستم برودتی به درستی کار بکند، این ابزار، مبرد مایع سیستم برودتی را به صورت ستونی از مایع شفاف و بدون کف نشان می دهد.

خرید سایت گلاس کستل

در خط مایعهای طولانی میتوان از چندین سایت گلس استفاده نمود؛ همچنین در سیستمهایی که به درستی کار میکنند سیال سرد کننده به شکل مایع مشاهده میشود.

با استفاده از این صفحه شیشه ای در خطوط بخار نیز میتواند سیال مایع شده را مشاهده نمود که در صورت وجود این مایع در مسیر حرکت گاز بوسیله اپراتور از مسیر حذف میشود؛ تا از بروز مشکل در چرخه نبرید جلوگیری به عمل آید.

سایت گلاس کستل

4-با استفاده از سایت گلس در خطوط بخار نیز میتوان سیال مایع شده را مشاهده کرد. سه نوع سایت گلاس کستل شامل یک طرفه، دو طرفه دید و 360درجه وجود دارد که در خطوط روغن کاری، مایع و خطوط گاز کاربرد دارند.یک سایت گلاس از اجزایی مانند روتور، پروانه، ball flow indctor و فلپر ساخته شده است.

سایت گلاس کستل (Castel Liquid level indicator) برای کار با مبردهای R22 ،HFC و HFC / HFO طراحی شده اند.

این سایت گلاس ها دارای قابلیت کاربرد درسیستم های تبرید تجاری، صنعتی را داشته و قادراند با مبردهای R134a, R404A, R407C,R410A,R507 R22, کار می کنند.

سایت گلاس کستل

شرکت کستل را از صاحب نام ترین برندها در تولید سایت گلاس می توان نامید. سایت گلاس کستل در یک سیکل تبرید در خط مایع قبل ازشیر انبساط و بعد از هر وسیله جانبی دیگر خط مایع، نصب می شود.

سایت گلاس وسیله ای برای نشان دادن مقدار مبرد و نشان دادن میزان رطوبت درون سیستم است. برخی از سایت گلس ها میزان رطوبت سیستم را نشان میدهند، که تغییر رنگ نشان دهنده میزان رطوبت سیستم میباشد.

در مسیر جریان ماده مبرد که حاوی مخلوطی ذرات جامد مانند رزین، پودر­های غیر ارگانیک و محصولات غذایی میباشد، سایت گلاس امکان مشاهده این مواد جامد را میدهد .

Th​is art᠎ic le w​as g​enerat​ed ​with G​SA C onte nt  G​ener​ator DEMO!

چنانچه مایع سرد کننده از طریق سایت گلاس حباب دار و کف آلود سفید مشاهده شود، نشان دهنده عبور مقدار کمی مایع در خط جریان است.

سایت گلاس نوع نمایشگر رویت جریان، خود به دو نوع تمام دید (360 درجه دور تا دور) و دید از درون نمایشگر جریان (دارای دو نوع یک طرف دید و دو طرف دید می باشد)، تقسیم می شود.

سایت گلاس کستل دارای جنس برنجی بوده و جنس کلاهک رینگ آن پلی استرالاستومر است. دید از درون نمایشگر جریان که دارای 2 نوع یک طرفه دید و دو طرفه دید می باشد، تقسیم می شود.

این سایت گلاس ها به شما اجازه می دهند تا عبور جریان منظم مبرد را از طریق یک شیشه دید نصب شده بر روی بدنه بررسی کنید.

از شیشه گلس میتوان رنگ روغن را تشخیص داده و از سلامت روغن کمپرسور مطمئن شد. تشخیص وجود یا عدم وجود مشکل در خط مایع مثل گرفتگی در صافی ها، فیلترها و …

2-در هنگام روغن کاری تجهیزات از سایت گلاس برای تشخیص رنگ روغن و وجود یا عدم وجود روغن استفاده می شود.

یکی از مهم ترین محصولاتی تولیدی این برند، سایت گلاس های مهره ای و جوشی است که برای تشخیص رطوبت و مقدار مبرد در سیستم های برودتی به کار می رود.

سایت گلاس کستل برای نشان دادن مقدار مبرد و نشان دادن میزان رطوبت درون سیستم های تبرید و تهویه بکار می رود.

نحوه کار سایت گلس کستل در خط مایع چگونه است؟ انواع مختلفی از این ابزار طراحی و تولید می شوند که دو نوع عمده آن ها عبارتند از : شیشه های آن (sight glass window) و نمایشگر رویت جریان (sight flow indicator) که نوع اول برای نصب روی مخازن و تانک ها بوده و نوع دوم جهت تعبیه درون خط به کار می رود.

دریچه دید یا همان سایت گلس در جهت مشاهده وضعیت روغن از نظر آلودگی و اسیدی شدن و احتمال حل شدن در مبرد و اندازه روغن به کار میرود.

3-در هنگامی که خطZوط حرکت سیال در چرخه مبرد در حال تمیزکاری است، سایت گلس کستل قابلیت مشاهده مواد خارجی غیرمعمول و مواد باقی مانده را فراهم می کند.

تغییر رنگ ماده ای که در وسط آن است وجود رطوبت را نشان می دهد که رنگ سبز نشان دهنده عدم وجود رطوبت و رنگ زرد نشان دهنده وجود رطوبت می باشد.

نشانگر وسط سایت گلاس چه چیز را نشان میدهد؟ این سایت گلاس ها حداکثر فشار کاری 35 بار را تحمل می کنند.

1.سایت گلاس در بدنه کمپرسورجهت رویت وضعیت روغن کارتل. نوع SGR نشانگر رطوبت ندارد و عمدتا برای نشان دادن وضعیت مبرد و همچنین سطح مایع در رسیور یا سطح روغن در کمپرسور استفاده می شود.

گرفتگی فیلتر درایر یا باریک بودن قطر لوله خط مایع یا خرابی شیر برقی که باعث افت فشار مایع میشود.

محل قرار گیری سایت گلس در خط مایع بوده و قبل از شیر انبساط و بعد از وسایل دیگر در خط مایع نصب میگردد.

شیشه های سایت گلس بر روی تانکها و مخازن نصب شده و کاربرد دارد؛ و نوع نمایشگر شیشه ای نیز درون خط حرکت سیال در کمپرسور نصب میگردد.

نمایشگر رویت جریان که بر روی خط سیستم برودتی نصب میشود. در صورتی که وکیوم ناقص انجام شود، مقداری رطوبت وارد سیستم برودتی می شود.

این دستگاه از یک لنز شیشه ای که درون رینگ فلزی قرار دارد، ساخته شده و از نشت مبرد جلوگیری می کند.

سایت گلاس در خط مایع جهت رویت مایع مبرد: این نوع بعد از کندانسور و قبل از اکسپنشن قرار دارد.

سایت گلاس نامبرده با کد 3750/55 شناخته می گردد. همچنین اگر رطوبت در سیستم موجود باشد با تغییر رنگ نشان دهنده رطوبت که در وسط سایت گلاس مشخص می شود.

همچنین می توان از سایت گلاس های تعبیه شده در قسمت های مختلف خط مایع، رنگ نشانگر وسط آن ها را با هم مقایسه کرد.

از برندهای معروف سایت گلاس میتوان به دو برند سایت گلاس دانفوس و سایت گلاس کستل اشاره کرد. محصولات شرکت کستل در کشور ایتالیا تولید شده و در ایران توسط نمایندگی های فروش به بازار برودت عرضه می گردد.

اکثر شیرآلات برند کستل در انواع سیستم های برودتی و تهویه مطبوع مانند چیلرهای صنعتی، مسکونی و تجاری و سزدخانه های بالای صفری و پایین صفری، استفاده می شود.

این وسیله یک وسیله مفید و ضروری در هر چرخه تبرید ست که به وسیله آن میتوان از وجود رطوبت، خرابی ها و گرفتگی ها در سیستم برودتی، خبردار شد.

رنگ سبز فسفری: سیستم مشکل دارد. سایت گلاس ها در خط جریان موارد استفاده متعددی دارند؛ این قطعه در حفظ سلامت و طول عمر کمپرسور نقش مهمی دارد.

وجود کف و حباب در سایت گلاس نشانه چیست؟ همچنین از مهم ترین کاربردهای سایت گلاس استفاده از آن در شیرها، مبردها، صافی ها و تله بخارهای مسدود شده است.

روغن کمپرسور در صورت سالم بودن، شفاف است و رنگ آن روشن متمایل به قهوه ای ست اما در صورت تیره بودن رنگ روغن کارتل کمپرسور، باید تعویض شود.

برای مثال اگر رنگ روغن بی رنگ و یا روشن متمایل به قهوه ای باشد پس روغن سالم است. اگر مبرد به صورت حباب دار یا حالت کف آلود سفید باشد نشان دهنده آن است که مقدار مایعی که عبور می کند کم می باشد.

اگر مبرد به صورت حباب دارو کف آلود سفید باشد نشانه آن است که مقدار مایعی که عبور می کند کم است.

توجه کنید که بنابر تجارب قبلی هر کارخانه ای نوع خاصی از سایت گلسها را تولید و توسعه میدهد. این صفحه شیشه ای باید در معرض دید اپراتور قرار بگیرد و بنابراین کمپرسور باید در جهت سایت گلس نصب شود.

محل نصب و قرارگیری سایت گلس در خط مایع سیکل تبریدبوده و به شکل یک لنز شیشهای طراحی گردیده است.

همچنین در بعضی کمپرسورها سایت گلس در دو سمت کارتل نصب میشود. دو دسته کلی سایت گلاسها، شیشه­ های سایت گلاس­ (Sight Glass Window) و نمایشگر­های شیشه­ای (Sight Flow Indicator)میباشند.

رنگ زرد (wet) نشان از وجود رطوبت و رنگ سبز (dry) نشان از عدم وجود رطوبت می باشد. رنگ زرد: فیلتر رطوبت گیر باید تعویض شود.

در بازه دمایی 30- تا 110 درجه سانتیگراد قابل استفاده است.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.