پلیت چیست Plate صنعت پراستفاده از پلیت آهنی ⋆ کاویان

حال که شما را با مبدل صفحه ای آشنا کردیم، بد نیست یکی از بهترین مجموعه های تاسیساتی را نیز به منظور نصب و راه اندازی این نوع مبدل به شما معرفی کنیم.

مبدل حرارتی دانفوس

ما در این متن شما را راهنمایی می کنیم تا هنگام خرید مبدل حرارتی درک بهتری از عوامل مهم تاثیر گذار بر آن داشته باشید تا بتوانید قیمت ها را به خوبی با یکدیگر مقایسه کنید. ​This article has be en c reat᠎ed  by GSA​ Con te᠎nt Gen​er ator Demover​si on​.

خرید مبدل حرارتی صفحه ای

در طراحی تک گذر این مبدل ها، مجموعه صفحات فشرده به هم، به گونه ای به هم جوش خورده اند تا جریان متقاطع باشد.

مبدل های فلنچی امر شستشو را تا حد ممکن راحت می کنند و نسبت به سری قدیمی ( مبدل جوشی ) تبادل حرارتی بهتری را دارا می باشند .

مبدل صفحه ای خود به دو شکل جوشی و دارای واشر ساخته می شوند. معمولا یکی از این دو سیال گاز و دیگری مایع است که با فشار خیلی پایین و پس از تبادل حرارت به سادگی قابل تفکیک هستند.

1-بررسی کنید گاز ورودی پکیج باز باشد. در مدل های تک مسیره هر چهار نازل ورودی و خروجی دو سیال در یک قاب ثابت قرار گرفته و می توان مجموعه را بدون دست زدن به لوله کشی ها از پشت مبدل باز کرد.

مبدل حرارتی صفحه ای (Plate heat Exchanger) یا در اصطلاح، PHE نوعی مبدل حرارتی است که انتقال حرارت از طریق صفحات وسیع از جنس فولاد ضد زنگ، میان دو سیال انجام می شود.

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

از آنجا که تنها مبدل اصلی در دستگاه تعبیه شده است، ابعاد پکیج جمع و جورتر بوده و فضای کمتری اشغال می کند.

خرید مبدل حرارتی دانفوس

قیمت به ازای هر تن تبرید در تناژهای کم (برای مثال ۱۰ تن) حدود ۵۰۰ هزار تومان و در تناژهای بالا (مثلا ۱۶۰ تن) حدود ۳۰۰ هزار تومان است.

قیمت مبدل حرارتی پوسته و لوله به ازای هر تن تبرید در تناژهای کم (برای مثال ۱۰ تن) حدود ۵۰۰ هزار تومان و در تناژهای بالا (مثلا ۱۶۰ تن) حدود ۳۰۰ هزار تومان (با احتساب دلار ۴۲۰۰ تومانی) و قیمت مبدل حرارتی هوا خنک به ازای هر تن تبرید ۴۰۰ هزار تومن (به جز قیمت ورق های بدنه و نیز قیمت فن ها) است.

علاوه بر صرفه اقتصادی مبدل حرارتی کلوین سری اِف اِی (FA) می توان به کارایی بیشتر این نوع پلیت گرمایی در مقایسه با مبدل های پوسته و لوله (TUBE AND SHELL) و مبدل های حلزونی (SPIRAL) اشاره کرد.

نکته اینکه مبدل حرارتی هوا خنک علاوه بر کویل به موتور الکتریکی و فن (جهت دمیدن هوا) و نیز استراکچر نگهدارنده کویل ها نیاز دارد که در نهایت قیمت آن حدودا دو برابر می شود.

جریان سیال در داخل مجاری مبدلهای حرارتی پیوسته یا متناوب است. در مبدلهای حرارتی با جریان پیوسته، مجاری سیال گرم و سرد از هم تفکیک شدهاند، به طوری که سیال گرم در مجاری مخصوص خود و سیال سرد نیز در مجاری مربوط به خود جریان دارند.

مزیت دیگر استفاده از این نوع مبدل حرارتی رسوب گیری اندک آن است که این موضوع به دلیل آشفتگی حرارتی بالا در این دستگاها می باشد.

پلیت مبدل حرارتی صفحه ای

گرم شدن سیال سرد در اثر همجواری با سیال گرم اساس کار مبدل های حرارتی است که در ادامه این مطلب بیشتر به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

شرکت ما مفتخر است با چندین سال سابقه ساخت و تولید مبدل های حرارتی در طرح ها، ابعاد و ظرفیت های مختلف بهترین محصولات را برای مشتریان عزیز ارائه نماید.

شرکت زاگرس ماشین، به کمک تیم کارشناسی و مشاوران مجرب با در نظر گرفتن اهداف و معیارهای خریداران گرامی اقدام به فروش انواع مبدل های حرارتی در طرح و اندازه و ظرفیت موردنظر می کند.

مبدل حرارتی پلیتی

چین و شیارهای صفحات در بیش از 60 طرح ساخته شده اند. این نوع فولاد در ساخت پل، ساختمانها و آسمان خراشها و انواع سازهها در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرد.

به صورت پیش فرض جنس لوله های (تیوب ها) مبدل پوسته و لوله از جنس مس و پوسته آن از جنس فولاد است.

قیمت مبدل حرارتی استیل

امکان کاهش یا افزایش صفحات مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس: در این نوع از مبدل های صفحه ای امکان کم یا زیاد نمود تعداد صفحات بر اساس نیاز یا پیش بینی آینده مسیر می باشد.

فروشگاه مبدل حرارتی

مبدل های حرارتی پوسته و لوله به صورت وسیعی به عنوان خنک کن های روغن ، چگالنده ها و پیش گیرمکن ها در نیروگاه ها و به عنوان مولد های بخار در نیروگاه های هسته ای و در کاربرد های صنایع فرآیندی و شیمیایی استفاده می شوند.

مبدل های حرارتی پوسته و لوله در خنکسازی، پیش گرمایش، تولید بخار، بازیابی بخار و عملیاتهای مشابه کاربرد دارند. از نمونه کاربرد های مبدل های حرارتی نوع پوسته و لوله و نوع صفحه ای میتوان به تقطیر حلال ها و مخلوط های چند ماده ای، خنک کاری (کولر) و گرمادهی (هیتر) راکتورها و نگهدارنده محصولات، به عنوان کولر هیدروکربن ها، خنک کاری مدارات آب، بازیافت حرارت در فرآیندهای پتروشیمی مانند بازیافت حرارت بنزن، به عنوان کندانسور و اواپراتور، گرمکن گاز طبیعی (قبل یا بعد از انبساط)، گرم کردن سوخت ها برای کاهش ویسکوزیته آنها، تولید آب داغ به عنوان گرمکن آب تغذیه بویلر،گرم کننده نفت خام و گاز ترش، پیش گرمکن آب ، خنک کاری آن و خنک کاری محصول مایع در فرآیند متانول، خنک کاری سدیم هیدروکسید، پیش گرمکن نفت در فرآیند اتیلن و هر بخشی از صنعت پتروشیمی ، نفت و گاز که به انتقال گرما در آن نیاز باشد.

انواع پلیت بریز

فرآیند تبادل گرما بین دو سیال با دماهای مختلف که به وسیله ی یک جدا کننده صلب از هم جدا شده اند در بسیاری از کاربردهای مهندسی یافت می شود.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

در دماها و فشارهای کمتر از این مقدار از دسته ای از این تیوب ها که داخل پوسته جاسازی شده اند، استفاده می شود تا انتقال گرما بین دو سیال از طریق جداره لوله ها، انجام بگیرد که به (Single spiral tube و spiral tube) معروفند.

این کویل ها در داخل یک پوسته قرار گرفته اند. تمیزکاری سخت و دشوار مبدل صفحه ای میکرو، تعویض کل سیستم در صورت خرابشدن یک قطعه و داشتن ظرفیت ثابت و غیرمتغیر از جمله معایب این مبدل است.

و در مرحله دوم، به سرعت آنها را وارد آب سرد میکنند که به این عملیات، عملیات باز پخت ورق استیل گفته میشود.

دو مجرای جریان توسط یک جداره لوله یا یک ورق از هم جدا شدهاند. در مواقعی که فشار و دمای سیالات بسیار زیاد باشد (دمای ۶۰۰ درجه سانتی گراد یا فشار ۳۵۰ بار) از نوع خاصی از مبدل ها که از یک تیوب (لوله) بلند مارپیچ تشکیل شده است، استفاده می شود.

سیالات وارد شده به صورت یکی در میان بین صفحات فلزی جریان مییابند و با یکدیگر تبادل گرما میکنند. جنس لوله ها و صفحات با توجه به نوع کاربری (نوع سیالات جاری در لوله ها) ، دما ، فشار و شرایط محیطی تعیین می شود که تاثیر مستقیمی بر قیمت انواع مبدل حرارتی دارد.

فروش مبدل حرارتی در شیراز

شرکت زاگرس ماشین با تولید و فروش هر دو محصول، تجهیزات موردنیاز استخر ها را فراهم می نماید.انتخاب مبدل مناسب استخر باید با توجه به نوع استخر روباز یا سر پوشیده/عمومی یا خصوصی، میزان اختلاف دما جهت افزایش دمای آب استخر، تعداد مبدل موردنیاز، مدت زمان مورد نیاز جهت گرمایش استخر صورت گیرد.

فروش مبدل حرارتی در اصفهان

اجزای مبدل حرارتی صفحه ای در شکل زیر نشان داده شده که همانطور که گفته شد، سیال دما بالا و دما پایین با الگوی یکی در میان بین صفحات حرکت کرده و حرارت از جداره این صفحات بین دو سیال منتقل می شود.

شرکت دانفوس، از سال 1933 میلادی اقدام به تولید و عرضه محصولات مکانیکی، الکترونیکی و کنترل در صنایع مختلف کرده است.

به پلیت های بسیار نازک، فویل یا برگ گفته می شود و به قطعه های ضخیم تر از ۶ میلی متر (۲۵/۰ اینچ)، فولاد سازه ایی و یا پلیت آهنی گفته می شود.

جنس لوله ها معمولا از آلومینیوم، مس، فولاد کربنی، برنج، آلیاژ نیکل، فولاد ضد زنگ است، بسیار طبیعی است که نوع فلزی که انتخاب می کنید تاثیر مستقیمی بر روی قیمت داشته باشد.

لیست قیمت مبدل حرارتی بسیار متغیر و تابع قیمت دلار نیز است. قیمت این نوع از مبدل ها تقریبا ۶۰۰ هزار تومان (با دلار ۴۲۰۰ تومانی) به ازای هر تن تبرید است.

به همین دلیل میزان انتقال حرارت افزایش یافته و بازده گرمایی مبدل بالا می رود. مبدل حرارتی دستگاهی است که برای انتقال حرارت از جریانی با دمای بالاتر به جریانی با دمای پایین تر مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش مبدل حرارتی

قیمت به ازای هر تن تبرید ۴۰۰ هزار تومن در تناژهای کم که در تناژهای زیاد قیمت به ازای هر تن تبرید کاهش می یابد.

مبدلهای حرارتی صفحه ای پلیت در چهار دسته تقسیمبندی شده و شامل موارد زیر است. مبدل حرارتی پوسته و لوله نوعی از مبدل حرارتی است که یک سیال از درون دسته ای از لوله ها عبور کرده و سیال دیگر در محفظه مبدل، حرکت می کند.

اما در مبدل های صفحه ای آلفالاوال سطح موثر تبادل حرارتی حداکثر و سطح تماس با محیط پیرامون حداقل می باشد ، علت این امر بالا بودن سطح موثر حرارتی و الگوی منحصر به فرد توزیع سیال در سطح صفحات می باشد که تمام صفحه را به هنگام عبور از آن پوشش میدهد.

Artic᠎le w᠎as creat ed with GS᠎A Co ntent Generator DE MO.

در تصویر یک نمونه مبدل حرارتی صفحه ای را مشاهده می کنید. همچنین مبدل ها پوسته و لوله به لحاظ شکل، متنوع بوده و تقریباً قابلیت طراحی های مختلف به منظور کاربردهای متنوع را دارا میباشند بجز موارد خاص کاربردی در مبدل های هوا خنک.

همچنین جنس لوله های مبدل هوا خنک نیز از مس و فین های (پره ها) آن از جنس آلومینیوم است.

هوای خنک یا توسط فن یا جریان هوا ناشی از حرکت وسیله نقلیه تأمین می شود. فشار کاری سیالاتی که با هم تبادل حرارت انجام می دهند می تواند در یکی از محدوده های زیر قرار بگیرد و طبیعی است که هر چه فشار بیشتر باشد بایستی که از تجهیزات با دوام بیشتر استفاده شود و قیمت دستگاه نیز افزایش می یابد.

تیم مشاوره و فروش شرکت زاگرس ماشین، شما را در این انتخاب راهنمایی مینماید. شرکت ما با ارائه مبدل های حرارتی با استاندارد بالا و کیفیت عالی نیاز شما عزیزان را به نحو احسن تامین می کند.

این نوع از جداکننده ها در مواقعی که نیاز به کاهش رسوب دهی پلیت بریز در پوسته، به حداقل رساندن افت فشار و جلوگیری از ارتعاش می باشد ارجحیت می یابد.

بنابرین جهت انتخاب مناسب ترین نوع مبدل برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت دقیق آن با مهندسان متخصص ما در زمینه طراحی ، تولید و فروش انواع مبدل های حرارتی تماس بگیرید.

مبدل های حرارتی صفحه ای1 نسل جدیدی از مبدل ها هستند که استفاده از آن ها در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است و مزایای متعدد آن ها نظیر حجم و وزن کم، بازده بالا، صرفه جویی در مصرف انرژی، تعمیر و نگهداری آسان و قیمت مناسب سبب شده است تا در اکثر کاربرد ها جایگزین مطلوبی برای مبدل های حرارتی پوسته و لوله به شمار روند.

بیشترین استفاده مبدلهای حرارتی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، پالایشگاهها، تصفیه گازهای طبیعی، نیروگاه ها، یخچالها، سیستم های گرمایش ساختمان ها و تهویه مطبوع و همچنین بازیابی گرمای تلف شده در فرآیندهای شیمیایی است.

به گزارش گروه رسانههای دیگر خبرگزاری آنا، پکیج شوفاژ دیواری بوتان از لحاظ دسته بندی دارای پکیج شوفاژ دیواری فن دار و بدون فن ، دیجیتال و آنالوگ ، از نظر مبدل دارای تک مبدل و دومبدل می باشند و متناسب با متراژ ساختمان دارای ظرفیت هایی از 22000 تا 32000 می باشند.

مبدلهای حرارتی براساس پیوستگی یا تناوب جریان، فرآیند انتقال، نحوه ساختمان و مشخصات هندسی آن، درجه حرارت کارکرد، ساز و کار انتقال حرارت، تعداد سیال و آرایش جریان دستهبندی میشوند.

به عبارت دیگر مبدل حرارتی وسیلهای است که برای انتقال حرارت موثر بین دو یا چند سیال ساخته شده است که در آن دوسیال توسط یک دیواره از هم جدا شدهاند، بنابراین دوسیال هیچوقت در یکدیگر مخلوط نمیشوند.

از آنجایی که پوششها کاملاً ضخیم هستند و به صورت موجدار نیستند و برای انتقال گرما طراحی نشدهاند، این امر منطقی به نظر میرسد.

مبدل های ClipLine و FrontLine بهترین مبدل های حرارتی صفحه ای در صنایع لبنیات، غذا، نوشیدنی و سایر برنامه های بهداشتی هستند زمانی که رفتار ملایم با محصول، زمان کار طولانی و تمیزکاری آسان مد نظر باشد.

یکی از معایب این مبدل ها در مقایسه با انواع مبدل پوسته و لوله این است که فشار کمتری را تحمل می کنند و برای کاربردهای فشار بالا معمولا از نوع پلیتی استفاده نمی شود.

تیم مشاوره و کارشناسان فروش محصول شرکت زاگرس ماشین با تلاش بر آگاهی دادن جوانب مختلف ،درصدد کمک به مشتری در انتخاب محصول می باشند. Artic le was g​ener ated by G SA C on᠎te nt G enerat or DEMO !

تمام مبدلهای حرارتی صفحه ای GEA از شرایط سخت مندرج در دستورالعمل تجهیزات فشار 97/23 / EC برخوردار هستند. این مبدلهای حرارتی برای بارهای حرارتی بالا مناسب نیستند.

محدوده عملکرد و کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای Alfa Laval مدل ClipLine در موارد بهداشتی مانند مبدل حرارتی مدل FrontLine است اما مبدل های ClipLine برای کارهای کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرند.

در واقع تفاوت پلیت و پتری دیش حتی به اندازه این سوراخهای کوچک نیست و هر دوی آنها دارای این ویژگی هستند.

مبدل حرارتی صفحهای با استفاده از تعداد زیادی صفحات فلزی نازک،موجب تبادل حرارت بالا بین سیال گرم و سرد میشود.اساس عملکرد این نوع مبدل به این شکل است که از دو جهت مخالف سیال سرد و گرم وارد مبدل میشوند.

فاصله بین صفحات فلزی با استفاده از پین های فاصله انداز جوش داده شده به ورق فلزی حفظ می گردد.

در نوع مستقیم: حرارت بین دو سیال که با هم تماس مستقیم دارند مبادله میشود. در اصل گرما از سیال گرم به سیال سرد منتقل می شود.

اجزای تشکیل دهنده ی مبدل حرارتی صفحه ای چه چیزهایی می باشند ؟ همانطور که از نام این دستگاه مشخص است از چندین صفحهی موازی کاملا یکسان و مشابه که توسط دستگاهها و قالبهای مخصوص پرس میشوند تشکیل شدهاند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.